Ukázka sportovního tance

Latinko - americké tance (LAT): samba, cha-cha, rumba, paso - doble, jive – celkem asi 7.5 minuty – dámy mají krátké šaty a pánové upnutou košili.

Standardní tance (STT): waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep – celkem asi 7.5 minuty – dámy mají dlouhé „princeznovské“ šaty a pánové frak (od třídy B).

Obvykle tančí jeden pár ve dvou vstupech, protože se musí převléct. Tedy jeden vstup 7,5 minuty, nějaký čas na převlečení (alespoň 10 - 15 minut), druhý vstup 7,5 minuty.

Pokud je zájem pouze o jeden vstup delší vstup, je možné ho udělat jako 15 minutový blok, kdy se kombinují skupiny tanců. Tančí dva páry - jeden pár všechny standardní tance (waltz, tango, valčík, slowofox, quickstep), druhý pár všechny latinsko - americké tance (samba, cha-cha, rumba, paso-doble, jive) a střídají se po tanci. Tedy schéma je: waltz, samba, tango, cha-cha, valčík, rumba, slowfox, paso-doble, quickstep, jive.

Je možné nakombinovat vystoupení jakkoli jinak, vše záleží na domluvě.

Stejně tak si lze vybrat mezi páry různé výkonnostní úrovně (od začátečníků po páry s nejvyšší výkonnostní třídou – v hokeji byste řekli extraligové hráče – v tanci jsou to páry s tzv. třídou „M“ – mezinárodní – a jak už z názvu vyplývá, jsou to páry, které často reprezentují ČR na soutěžích v zahraničí). 

Cena je závislá dle výkonnosti páru – nejnižší třída je D (začátečníci) - pak je třída, C, B a A – nejvyšší je třída M - mezinárodní („extraligoví hráči“).

 


Rozvrh kurzů - PODZIM 2022 Tanec pro děti Taneční pro mládež Voucher Bandi - mládež - taneční kurzy Taneční pro dospělé Aerobic pro děti a mládež PRO-AM - tanec s profi tanečníkem Latino pro ženy fitness Solo salsa + latino TANČÍRNY pro veřejnost TANEČNÍ OBUV Dárkový šek