Taneční pro mládež

Základní kurzy začínají vždy na začátku září a končí zpravidla začátkem prosince. Naučíte se základy mnoha různých tanců, dozvíte se něco málo o jejich historii a také se seznámíte se základními pravidly chování ve společnosti.

Kurzy jsou pořádány na vysoké společenské a taneční úrovni, uplatňujeme moderní formy výuky, organizujeme doplňkové akce, jako jsou např. nepovinné nedělní tančírny a Maškarní prodloužená.

 

Místo konání:

Taneční kurzy probíhají převážně v Regionálním centru Olomouc (RCO), v sále Pegasus – v blízkosti hlavního vlakového nádraží v Olomouci. Nepovinné nedělní tančírny, Maškarní prodloužená a některé lekce budou probíhat na sále St. Joseph, který se nachází na ulici 1. Máje 12 v Olomouci.

Sál Pegasus v Regionálním centru Olomouc je moderní sál s výbornou dopravní dostupností (vlak, bus, tram – max 1 min.) a nabízí i dostatek parkovacích míst pro Vaše hosty na 1. prodloužené či závěrečné koloně. Protože jde o kongresový sál, má výbornou akustiku a umožňuje kaskádovité usazení hostů na prodloužených a závěrečných kolonách, takže všichni hosté mají přehled o dění na tanečním parketu. Byl vybudován pro velké akce, má tedy dostatečnou kapacitu WC. Celý prostor je klimatizovaný.

 

Termíny lekcí:

Na podzim 2024 zahajujeme opět hned během prvního zářijového týdne, tedy 2. 9 – 6. 9.2024 – přesné termíny budou známé v průběhu srpna.

Průkazky a bližší informace získáte prostřednictvím našich zástupců přímo na Vašich školách nebo v kanceláři TŠ v době úředních hodin.

Délka jedné základní lekce je 135 minut a je rozdělena na dvě části s přestávkou.

Čtvrteční a páteční kurzy se střídají, tzn. že zpravidla jeden týden bude lekce probíhat 17:00 – 19:15, další týden pak bude 19:30 – 21:45.

Detailní informace ohledně aktuálních termínů a místa konání lekce, najdete v sekci termíny lekcí.

 

Rozsah kurzu:

 • 10 vyučovacích lekcí (1 x týdně 3 vyučovací hodiny)
 • 1. slavnostní prodloužená (určená pro Vaše hosty)
 • 2. prodloužená – neformální – maškarní – ZDARMA
 • Závěrečná kolona – ples
 • Doplňkové akce (nedělní tančírny)

 

Cena: 

 • 2. 490,- Kč / osoba – při přihlášení do konce dubna 2024. (Přihláška je závazná v momentě uhrazení zápisného, které činí 1.000,- Kč. Doplatek 1.490,- Kč je pak nutné uhradit do konce května 2024.)
 • 2. 690,- Kč / osoba – při přihlášení po 30. 4. 2024 (pouze pokud je volná kapacita).

 

Přihlášení:
Přihlásit se je možné – zde.

 

Program výuky:

V základních tanečních kurzech vyučujeme tance dle revidovaného světového tanečního programu REVISED WORLD DANCE PROGRAMME vydaného SOCIAL DANCE COMMITEE při WD&DSC (WORLD DANCE AND DANCE SPORT COUNCIL, LONDON, ENGLAND).

Součástí kurzu není jen výuka tance, ale i společenská výchova (např. pozdrav a podání ruky, návštěva restaurace), kterou dnešní doba více a více vyžaduje, a je investicí, která se každému vyplatí. V době, kdy se rozvíjejí podnikatelské, manažerské a další zajímavé profese, rozhodují o Vašem úspěchu nejen odborné znalosti, ale rovněž schopnost úspěšně se pohybovat ve společnosti.

 

Přehled tanců pro základní kurzy:

 • standardní tance (WALTZ, TANGO, VALČÍK, FOXTROT)
 • latinsko – americké tance (CHA – CHA, JIVE, SQUARE RUMBA)
 • ostatní tance (ČESKÁ POLKA, SALSA, ROCK’N’ROLL, MAZURKA, ČARDÁŠ, BLUES, KANKÁN, LETKIS, PROMENÁDNÍ MIXÉR, ZUZANA, POLONÉZA)

 

Kurzisté – oblečení do tanečních kurzů:

Taneční škola Coufalovi každoročně zajišťuje slevové kupóny pro své žáky. Ve spolupráci s některými firmami mají možnost zakoupit společenské oblečení ve vybraných obchodech s výraznou slevou a dokonce poskytujeme slevový kupón i na taneční boty JF Dance.

Pánové

 • Normální lekce – večerní společenský oblek (tmavý – černý, tmavě modrý, šedý apod.), společenské nebo taneční boty, bílá či barevná společenská košile, kravata nebo motýlek.
 • 1. prodloužená/závěrečná kolona – zde doporučujeme bílou košili a tmavého motýlka.
 • Rozhalenka a vestička místo saka nejsou žádoucí.
 • Volitelným doplňkem jsou bílé plesové rukavice.

Dívky

 • Normální lekce – společenské koktejlové šaty nebo sukně a halenka, eventuálně top či tílko (pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti).
 • 1. prodloužená/závěrečná kolona – zde doporučujeme delší šaty.
 • Dáma do společnosti nosí vždy silonové punčochy.
 • Doporučujeme boty s plnou špičkou!!!

 

Hosté – oblečení na 1. prodlouženou/závěrečnou kolonu

Pánové

 • Oblek nebo sako tmavé barvy a společenské kalhoty, doplněno košilí a kravatou nebo motýlkem.
 • Rozhalenka a vestička místo saka nejsou žádoucí.

Ženy

 • Společenské koktejlové šaty nebo sukně a halenka, eventuálně top či tílko (pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti). Možné jsou i společenské kalhoty.

 

Slevový balíček pro naše kurzisty v letošním roce připravily firmy:

 • Pánské obleky BANDI – výhodná nabídka na oblek do tanečních kurzů – zde
 • L´AMOUR – dámy dostanou v 1. lekci 10% poukaz do Svatebního salonu L´AMOUR, kde si mohou zapůjčit některý z mnoha modelů dlouhých společenských šatů na 1. prodlouženou či závěrečnou kolonu.
 • JF DANCE – a všichni kurzisté mají slevu 100,- Kč na společenské taneční boty JF Dance při koupi v Olomouci na sále St. Joseph, není potřeba slevového poukazu, stačí pouze občanský průkaz.

 

Vyučují:

 

Cílem naší taneční školy není zahltit kurzisty přehršlí tanců a v tancování soutěžit, což je předmětem sportovního tancování, kterému se můžete věnovat v tanečním klubu pod trenérským vedením. Snažíme se naše žáky naučit tancovat s chutí a radostí při jakékoli příležitosti, na jakýkoli rytmus.

Pokud Vás tanec nadchne a pokud se budete chtít zdokonalit a naučit se nové figury i tance, jsou tu pro Vás pokračovací taneční kurzy.

Taneční kurzy Vám vstup do společnosti usnadní. Nebojte se jich, naopak, těšte se na ně. Patří k základnímu vzdělání každého člověka. Pokud se Vám, i přes naši velkou snahu, nebude v tanečních líbit, vězte, že…“Je lepší litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic.“ Boccaccio

*Zasláním přihlášky do kurzu dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů a s pořizováním obrazové dokumentace z akcí, pořádaných Taneční školou Coufalovi, v rozsahu daném jejím oprávněným zájmem.*

Nejoblíbenější taneční kurzy

LETNÍ LATINO pro ženy

Letní tábory pro děti – Olomouc

Pokračovací taneční kurzy

Taneční pro mládež

Kurzy tance pro děti

Tančírna pro veřejnost

PRO – AM – tanec s profesionálem

Tanec pro seniory

Solo Salsa

Latino Fitness

Aerobic pro děti

Kurzy tance pro dospělé

© 2022 Taneční škola Coufalovi

Created by MARTINSAVEL.COM